Kurumsal
Disaş, 1960'lardan beri Türkiye elektromekanik sektöründe uzun yıllar çalışmış, tecrübeli elektrik mühendisleri tarafından 1976 yılında "Disaş Disjonktör ve Elektrik Malzemeleri İmalat Sanayi ve Ticaret Şirketi" adı altında kurulmuş bir aile şirketidir.

Disaş, Türkiye’deki ilk parafudr üreticisidir. Teknolojik yenilikleri yakından takip eden bir firma olması, Disaş'ı parafudr sektöründe Türkeye'nin lider firması,  Balkanlar'ın, Orta Doğu'nun ve Asya'nın da öncü firmalarından biri yapmıştır.

Disaş'ın amacı, kaliteli ve güvenilir ürünleri ile bilinen, gerektiğinde hızlı ve etkin servis sağlayan bir firma olmaktır. Disaş, Kalite Yönetimi Sistemi kriterlerinin tümünü karşılamaktadır. Disaş'ın kalite politikası, ISO9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi bilinçlendirme eğitimleriyle, yazılı kalite politikası duyurularıyla ve üretim tesisinin panolarına asılan levhalarla tüm personele duyurulmaktadır.

Disaş AŞ'nin Kalite Politikası ise şöyle tanımlanmıştır.

Disaş olarak,
Müşteri istek ve ihtiyacları doğrultusunda mevcut ürün kalitemizi muhafaza etmek ve daha üst seviyelere çıkartmak;
Ürünlerimizi bugüne kadar olduğu gibi müşteriyi tatmin edecek şekilde ulusal ve uluslararası standartlar seviyesinde üretmek;
Pazar payımızı artan rekabet ortamında sürekli gelişen pazar koşullarında arttırmak;
Kuruluşumuzdan beri kaliteli ürün üretmekte sağlamış olduğumuz güven ve saygınlığı, müşteri memnuniyetini sürekli kılmak;
Kalite yönetim sistemi gerekliliklerine uyarak sistem etkinliğini sürekli iyileştirmek

kalite politikamızdır.

Firmamızın ileri üretim standartlarını gösteren belgelerimiz ise;

Disaş ne üretir?

Disaş kısaca; elektrik iletim ve dağıtım hatlarında ve transformatör merkezlerinde kullanılan hat ve anahtarlama donanımlarını aşırı gerilimlerin etkilerine karşı koruyan bir ekipman olan parafudru üretir ve pazarlar. Disaş'ın pazarı başta Türkiye olmak üzere Suriye, Fransa, Irak, Türki Cumhuriyetler ve Makedonya'dır. Disaş'ın Türkiye'deki müşterileri; Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, elektrik hizmetleri veren şirketler, fabrikalar, elektrik sağlayıcı ve dağıtıcı şirketlerdir.

Firmamız, silikon veya porselen izolatörler kullanarak, alçak, orta, yüksek ve çok yüksek gerilim hatları için parafudr üretmektedir. Ayrıca, gelen talepler doğrultusunda, firmamız, istenilen doğrultuda özel üretimlerde de bulunabilmektedir. Disaş,  çok yüksek gerilim hatlar için Türkiye’de parafudr üretimi yapan tek firmadır.

Ürün yelpazemize ve size yardımcı olacağına inandığımız ürün teknik detaylarına "ürünler ve teknik değerler" sayfamızdan ulaşabilirsiniz.  Ürünlerimizle ilgili herhangi bir soru, teklif, öneri veya şikâyetiniz varsa, "iletişim" sayfamızdaki bilgiler aracılığıyla bize ulaşabilirsiniz.
©2013 Disaş AŞ